Akçaabatlı İmamoğlu İstanbul'a Aday

Akçaabatlı İmamoğlu İstanbul'a Aday

Akçaabatlı İmamoğlu İstanbul'a Aday

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Akçaabatlı Ekrem İmamoğlu, görkemli bir törenle tanıtılıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tanıtımında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Yönetecek kişinin kavga değil bütün kenti kucaklaması lazım. Ekrem İmamoğlu böyle bir yapıya sahip mi? Evet... Örnek Beylikdüzü yedi rengi orada tutan arkadaşımız. İstanbul’u seven arkadaşımız. İstanbul için yapacağımızı çok şey var" dedi.

Ekrem İmamoğlu ise, "Bugün tarihi bir gün. Burada hep birlikte tarihi yolculuğa çıkıyoruz. Bu güzel şehir İstanbul için zafere ulaşacağız. Kazanan İstanbul ve tüm hemşehrilerimiz olacaktır" dedi ve 5 hedefini açıkladı.

Bu kapsamda CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için Haliç Kongre Merkezi'nde bir tanıtım toplantısı düzenledi. Ekrem İmamoğlu halihazırda Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor.

 

Ekrem İmamoğlu tanıtım toplantısında konuştu:

 

Saygıdeğer Genel Başkan'ım, kıymetli misafirler çok değerli İstanbullular; bu güzel buluşmamıza hoş geldiniz. Bizi ekranları başından izleyen tüm İstanbullular'a sevgilerimi ve saygılarımı yolluyorum.

 

Bugün tarihi bir gün. Bugün hep birlikte tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğun sonunda bu güzel şehir için zafere ulaşacağız. Kazanan İstanbul olacaktır. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm CHP'lilere çok değerli Başkan'ım Kemal Kılıçdaroğlu'na en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Benzer şekilde bana büyük destek olan çok kıymetli aileme ve eksiksiz büyük ailem Beylikdüzü'ne çok teşekkür ediyorum.

 

"İSTANBUL BU YOLLA DÜNYA KENTİ OLAMAZ"

 

Kıymetli İstanbullular 94 gün sonra oy kabinine girecek ve İstanbul'un yeni başkanını seçme şansına sahip olacaksınız. O gün kendinize 3 basit soru sorun: 'Bu şehri kim daha iyi yönetebilir', 'Bu şehir daha iyi nasıl yönetilir?', 'Bu şehir nereden yönetilsin?' Sevgili İstanbullular 94 gün sonra yapılacak seçimde bu sorulara vereceğiz cevap sadece sizi değil, çocuklarınızı büyüklerinizi, arkadaşlarınızı, şehirde yaşayan herkesin kaderini belirleyecek. Ben adayım çünkü bu kentin geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de herkes gibi görüyorum. Bu muhteşem kentte hayat epeyce süredir kaosa çevrildi. İstanbul bu yolla dünya kenti olamaz, yönetilemez. İstanbul bu yolla mutlu olamaz.

 

"İSTANBUL, ANKARA'DAN YÖNETİLEMEZ"

 

İstanbul 16 milyona yakın nüfusuyla dünyanın en kalabalık 15'inci kenti. İstanbul ne metropol ne de megapol. İstanbul bir kentsel bölge. Avrupa'daki pek çok ülkeden büyük. İstanbul tek başına bir ülke olsa dünyanın en büyük 25-30 ekonomisinden biri olurdu. Bu yüzden İstanbul, Ankara'dan yönetilemez. İstanbul iradesi bağlı yöneticiler tarafından yönetilemez, yönetilemiyor. İstanbul eski model yöneticiler tarafından da yönetilemez, yönetilemiyor.

 

"5 BÜYÜK SOMUT HEDEFİM VAR"

 

Benim için halka hizmet etmek Hakk'a hizmet etmektir. Hatta ibadet etmektir.

 

İstanbul'la ilgili 5 hedefimi uzun uzun sizlere anlatacağım ama bugün 5 hedefim var.

 

1-) İstanbul'un ulaşım ve trafik sorununu çözmek

 

2-) Kent yoksulluğuyla mücadele etmek ve pahalı yaşamı ucuzlatmak

 

3-) Doğru kentsel planlama

 

4-) İstanbul'un işsizlik sorununu çözmek

 

5-) İstanbul'da yaşam kalitesini yükseltmek.

 

KENT ANAYASASI

 

Belediyecilik insanı mutlu etme zanaatidir. Neden kent anayasası diyoruz? İstanbul hikayesini yitirdi. İstanbul'un bir yol haritası yok. Gecekonduların içinde yükselen gökdelenler var. Nüfusun nereye gideceğini kimse tahmin bile edemiyor. Oysa 2050'de bile geçerli olabilecek bir vizyonumuz var. Kent anayasasını bunun için diyoruz. Dediğim dedik olmasın. Kentin ortak iradesi her şeyin üstünde olsun istiyoruz. İstanbul 2050 yılında çocuklarımıza gençlerimize güzel bir kent hazırlayalım. Bu yüzden İstanbul, Ankara'dan yönetilemez. Çok sevdiğimiz iki duygu: Kente özen ve insana saygı. İstanbul gibi bir dünya kentini yönetmek her şeyden çok, çok özenli olmayı gerektiriyor. Herkese aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim olursa insanlar kendilerini daha yurttaş hissederler. Size İstanbul'u İstanbul'dan yöneteceğimin sözünü veriyorum. Mahalle meclisleri, yatırım ofisleri kuracağız.

 

"TRAFİK SORUNU..."

 

İnsanları mutlu etmek en önemli amacımız olacak. Yöneticilerin gündelik sorunlarını çözerek yaşam kalitesini yükseltmek yerine büyük projelere kaynak harcamanın bugünün kaosu olduğunu hepimiz biliyoruz. İnsanları çok büyük mesafelerde yolculuk etmeye zorluyorsunuz. Benim hemşehrilerim yolda günde 2 saatini geçiremez. Kıt kanaat geçiren İstanbulluların gelirlerinin çoğu ulaşıma gidiyor. Her gün 3-4 vasıta değiştiren milyonlarca İstanbullu var. Bu anlamsız harcamaları çözeceğiz.

"BENİM HAYALİMDEKİ İSTANBUL..."

İki konuda söz vermek istiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan hiç kimsenin işine ve emeğine dokunmayacağız. Göreve geldiğimizde belediyede çalışan asgari ücretlilerin maaşı 2 bin 200 lira olacak. Aradaki fark da ödenecek. Benim hayalimdeki İstanbul herkese fırsat eşitliği sağlayan bir İstanbul. Benim hayalimdeki İstanbul sokak hayvanlarına da özen gösteren bir İstanbul. Benim hayalimdeki İstanbul küresel bir marka kent. Dünya için turizm ve ticaret merkezi.

İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Akçaabat’ın Cevizli mahallesinde doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Siyaset