Trabzon Üniversitesi Düzköy MYO İle Büyümeye Devam Ediyor

Trabzon Üniversitesi Düzköy MYO İle Büyümeye Devam Ediyor

Trabzon Üniversitesi Düzköy MYO İle Büyümeye Devam Ediyor

Trabzon Üniversitesi Düzköy MYO İle Büyümeye Devam Ediyor

Trabzon Üniversitesi Düzköy Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

2 Enstitü, 8 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 6 Meslek Yüksekokulunu bünyesinde barındıran Trabzon Üniversitesi, geçen yıl kurulan Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nden sonra yeni bir Meslek Yüksekokulu’na da kavuştu.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü’nün Yükseköğretim Kuruluna sunduğu “Düzköy Meslek Yüksekokulu” açılması yönündeki teklifi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca uygun görülerek onaylandı.

Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, yaptığı açıklamada: “Trabzon Üniversitesi Rektörlüğünün, 05.11.2021 tarihli Düzköy Meslek Yüksekokulu kurulması konusundaki teklifi, 09.05.2023 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, söz konusu teklif uygun görülerek Düzköy Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Düzköy Meslek Yüksekokulu Üniversitemize, Düzköy’ümüze ve şehrimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar ve bu süreçte katkısı bulunan herkese en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Hedeflerimiz arasında bulunan diğer akademik birimlerin de kurulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Haberler