Herkes Sporla Buluşturuluyor

Herkes Sporla Buluşturuluyor

Akçaabat Belediyesi, yediden yetmişe Akçaabat genelindeki herkesi sporla buluşturuyor.

AKÇAAABAT’TA HERKES SPORLA BULUŞUYOR

Akçaabat Belediyesi, yediden yetmişe Akçaabat genelindeki herkesi sporla buluşturuyor.

Akçaabat Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesindeki spor eğitmenleri, rutin aralıklarla belirlenen program dahilinde Akçaabat genelindeki ilkokullara gidiyor ve buradaki öğrencilere sporun çeşitli branşları hakkında bilgiler veriyor. Bu uygulama sayesinde şehir genelindeki ilkokullarda eğitim gören öğrenciler, çeşitli spor branşlarını deneyimleme fırsatı buluyor.

Ayrıca Akçaabat genelinde dileyen okullar, Akçaabat Belediyesi Gençlik Merkezi’ne gelerek spor branşları hakkında bilgi alabiliyor; alanında uzman eğitmenler eşliğinde spor branşlarını deneyimleyebiliyor.

GAYEMİZ; HERKES İÇİN FIRSAT EŞİTLİĞİDİR

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda, yediden yetmişe herkes için spor anlayışıyla hareket ediyoruz. Hayat boyu spor felsefesiyle hareketli yaşamı destekliyor ve buna teşvik etmeye gayret ediyoruz.  Bu kapsamda yılın her zamanı tüm Akçaabatlı hemşehrilerimiz için çeşitli spor turnuvaları, yarışmalar ve kurslar düzenliyoruz. Bu sportif aktiviteler sayesinde büyük küçük tüm vatandaşlarımız sporun en az bir dalıyla tanışmış ve deneyimlemiş oluyor. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak sadece sportif aktiviteler yapmakla yetinmiyoruz. Aynı zamanda ilçemiz genelindeki okulların spor konusundaki ihtiyaçlarını imkanlarımız dahilinde karşılıyor; yüne imkanlarımız dahilinde şehrimizdeki amatör spor kulüplerine çeşitli desteklerde bulunuyoruz. Biz istiyoruz ki sporla tanışmayan, spora ilgi duymayan kalmasın. Bu nedenle özellikle şehir merkezine uzak okullarda eğitim gören öğrencilerimizin sporun çeşitli branşlarıyla tanışmaları amacıyla alanında uzman spor eğitmenlerimiz program dahilinde eğitim gördükleri okullara gidiyor. Spor eğitmenlerimiz gittikleri okullarda, hem spor konusunda öğrencileri bilgilendiriyor hem de farklı branşları deneyimlemelerini sağlıyor. Bu sayede çocukların spora olan ilgi ve yeteneklerini erken yaşta keşfedebilmelerini katkıda buluyoruz. Aynı zamanda da erken yaşta spor bilinci ve disiplinini aşılamış oluyoruz. Şehir merkezine yakın ilkokullarda eğitim gören öğrencilerimiz ise Gençlik Merkezimize gelerek burada spor branşlarını deneyimliyor. Dileyen okullar önceden randevu oluşturarak diledikleri spor branşını deneyimleyebiliyor. Biz, her yaşta spor herkes için spor anlayışıyla hem bedensel hem de ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin olduğu bir şehir için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Geçmişten bugüne kadar spora olan sevdasıyla bilinen Akçaabat’ımızda spor bir kültür ve gelenek halini almıştır. Bu sevdaya, spora olan ilgiye yaraşır işler yapmaya devam edeceğiz. Her şey Akçaabat’ımız için; Akçaabatlı hemşehrilerimiziçin.”dedi.

8-2.jpg

1-5.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler