Havuz Şekilleniyor

Havuz Şekilleniyor

Akçaabat Belediyesi tarafından Yaylacık Sahilinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı, şekilleniyor.

 

Akçaabat’ta Yaylacık Mahallesi sahil kısmına yapılması planlanan Spor Kompleksi’nin bir kısmını oluşturan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu,  şehirde spor yapma imkanlarını artıracak ve yediden yetmişe herkesi su sporlarına teşvik edecek. Uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun inşaatı tamamlandığında ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak.

Yarı olimpik ölçülerde inşa edilen havuzu, modern ekipmanlarla donatılacak ve uluslararası standartlara uygun olması hedefleniyor.

ŞEHRİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACI DAHA GİDERİLMİŞ OLUYOR

Yaylacık Mahallesi’nde inşa edilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Akçaabat’ın önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Yaylacık Mahalle’mizin sahil kısmına, içerisinde gençlik merkezi, kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzu olan bir Spor Kompleksi yapmak istedik. Spor Kompleksimizin ilk adımı olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun inşaatına başlandı ve çalışmalar hızla devam ediyor. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz her geçen gün daha da yükseliyor ve şekilleniyor. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak neredeyse tüm işlerimizi ortak akılla ve hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda şekillendiriyoruz. Hemşehrilerimizin, özellikle gençlerimizin ve hanım kardeşlerimizin kapalı yüzme havuzu talepleri vardı. Biz de hemşehrilerimizin bu isteklerine binaen Yaylacık Mahallemizin sahil kısmında Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun yapımına öncelik verdik ve kollarımızı sıvadık. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzun yapımı tamamlandığında Akçaabat’ımıza ve Akçaabatlılarımıza söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız; hemşehrilerimizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamış olacağız. Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz ulusla ve uluslararası müsabakalar ile organizasyonlara ev sahipliği edebilecek. Bu sayede şehrimiz hem spor hem de turizm yönünden daha da gelişecek ve adını duyuracak. Ayrıca Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzda hanım kardeşlerimiz gönül rahatlığıyla yüzebilecekler; gençlerimiz ve çocuklarımız ise su sporları yapabilecekler. İlerleyen zamanlarda da yine Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzda belirlenen program dahilinde ve talepler doğrultusunda Akçaabat genelindeki ilkokullarda ve ortaokullarda eğitim gören çocuklarımıza alanında uzman eğitmenlerce yüzme ve su sporlarıyla ilgili kurslar verilebilecek. Ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka olan Akçaabat’ımızı her geçen gün daha ileriye taşıma gayretindeyiz. İmza attığımız projelerimizin tamamını gelecek nesilleri düşünerek hayata geçiriyor, sürdürülebilir olmasına dikkat ediyoruz. Akçaabat’ımızı kalkındıracak, değerine değer katacak işler yapmaya devam edeceğiz. Biz, Akçaabat’ımıza ve Akçaabatlılarımıza söz verdik, yaptık; yapmaya devam ediyoruz.” Dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Haberler