Günnar Endonezya Büyükelçileriyle

Günnar Endonezya Büyükelçileriyle

Dr. Adnan Günnar Endonezya Büyükelçileriyle TBMM'de Bir Araya Geldi.

Dr. Adnan Günnar Endonezya Büyükelçileriyle TBMM'de Bir Araya Geldi.

AK Parti Trabzon Milletvekili, Türkiye-Endonezya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Adnan Günnar, Türkiye'nin Endonezya Büyükelçisi Prof. Dr. Aşkın Asan ile Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi Dr. Lalu Muhamad İqbal ve Dostluk Grubuna Üye Milletvekillerinden oluşan heyeti TBMM’de ağırladı.

Dost ve kardeş Ülke Endonezya'nın Ankara Büyükelçisini ülkemizde konuk etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Milletvekili Günnar; "Çok kıymetli büyükelçimiz Prof. Dr. Aşkın Asan ile birlikte Endonezya ile olan ilişkilerimizin daha fazla gelişeceğini ifade etmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Endonezya Cumhurbaşkanı Sn. Joko Widodo arasındaki sıcak ilişkiler ve Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki aylarda Endonezya'ya gerçekleştireceği ziyaret iki ülke arasında var olan ilişkileri çok daha fazla pekiştirecektir"' dedi.

Endonezya’yı bölgesel ve küresel refahın, istikrarın ve barışın gelişimine ciddi katkı sağlayabilecek Stratejik bir ortak olarak gördüklerini belirten Günnar; “Milli ve Bağımsız Savunma Sanayi hedefi doğrultusunda ülkemiz ile Endonezya arasındaki işbirliğinin son dönemde kaydettiği ivme memnuniyet vericidir. Stratejik İşbirliği içerisinde bulunduğumuz Dünya'nın en büyük dördüncü nüfusuna sahip, en büyük müslüman ülkesi Endonezya ile Bölgesel ve Uluslararası konulardaki işbirliğimizi BM, G20, İslam İşbirliği Teşkilatı ve D8 gibi çok taraflı platformlar aracılığıyla güçlendirmekte kararlıyız" dedi.

Endonezya Ankara Büyükelçisi Dr. Lalu Muhamad İqbal ise konuşmasında; "Dost ve kardeş ülke Türkiye’de her zaman sıcak ilgi ve misafirperverlikle karşılanıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar uzanan Türkiye ile ilişkilerimiz de son yıllarda artarak devam etmekte olup, Türkiye en zor ve sıkıntılı dönemlerimizde her zaman yanımızda oldu. Bizlerde ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye-Endonezya Parlementolar arası Dostluk Grubu Başkanı Sn. Adnan Günnar'ı ve heyetinizi Endonezya'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.                                        

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum