Çankaya "İşbirliği İle Çözülebilir"

Çankaya "İşbirliği İle Çözülebilir"

Mustafa Çankaya, Hamam Çimeni Çarşısı önünde meydana gelen kaza hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Akçaabat Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı ikinci oturumu gerçekleşti.

Toplantıda, ilgili komisyonlardan gelen dosyaların görüşülmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup sözcüsü Mustafa Çankaya, gündem dışı söz alarak Hamam Çimeni Çarşısı önünde meydana gelen kaza hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Çankaya, konuşmasına kaza sonucu hayatını kaybeden Cemil Şener'e rahmet dileyerek başladı. Ardından, Hamam Çimeni Çarşısı önünde yaşanan kaza benzeri hadiselerin olmaması için esnafın mağdur olmayacağı ve yaya geçişlerinin güvenliğinin sağlanacağı bir çözüm için kamu kurumları arasında işbirliği yapılması gerektiğini vurguladı. Teknik asansörlü bir üst geçit veya farklı bir çözüm önerisinin hayata geçirilerek sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti. Çankaya, “Ortak akılı işleterek, kamu kurumları arasında işbirliği ile Hamam Çimeni önünde hem esnafımızı mağdur etmeyecek hem yaya geçişlerini güvene alacak; ama teknik asansörü olan bir üst geçit ama daha farklı sunulacak bir çözüm önerisini hayata geçirerek çözümleme yoluna gidilmelidir.” dedi.

 

Ayrıca, Trabzonspor'da uzun yıllar yöneticilik yapan ve CHP Trabzon İl Başkanlığı görevinde de bulunan Cafer Hazaroğlu'nun vefatı dolayısıyla da rahmet dileğinde bulundu.

 

Başkan Ekim ise yaşanan kazalarla ilgili olarak, henüz tarafların kimin hatalı olduğuna dair net bir bilginin olmadığını ifade etti. Polis tarafından yapılan tespit tutanaklarının bulunduğunu ve sonucun mahkeme sürecinde ortaya çıkacağını belirtti. Üzücü bir olayın yaşandığını dile getiren Ekim, “Ortada üzücü bir olay var. İnşallah daha güzel bir düzenlemeyle beraber orası da daha elverişli hale gelir.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum
Haberler