Başkan Ekim MHP Kongresinde Konuştu

Başkan Ekim MHP Kongresinde Konuştu

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde düzenlenen Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14. Olağan Kongresi’ne katıldı.

BAŞKAN EKİM MHP’NİN 14. OLAĞAN KONGERİSİNE KATILDI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde düzenlenen Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Kongreye Başkan Ekim’in yanı sıra MHP İl ve İlçe Başkanları, Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı A. Hüseyin Altıntepe, Önceki dönem MHP Vekillerinden Süleyman Latif Yunusoğlu, İl Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Bayrak, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar ve üyeler katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14. Olağan Kongresi’nde konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, duygu ve düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti; “Cumhur ittifakımızın ortağı olan Milliyetçi Hareket Partimizin Akçaabat İlçe Başkanlığı olağan kongresine hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Sözlerimin hemen başında 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilebilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi’nin vermiş olduğu desteklerden ötürü bütün ülkücü kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi, Akçaabat İlçe Başkanlığı Kongresinin ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kıymetli Akçaabat sevdalısı dostlarım;

Devletimiz, gücünü milletimizin birlik ve beraberliğinden almaktadır. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Vatandaşlarımızın teveccühüyle göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Bakanlarımızın, milletvekillerimizin, Cumhur ittifakımızın, il ve ilçe başkanlarımızın destekleriyle bugüne kadar Akçaabat’ımızda birçok projeyi hayata geçirdik. Bu projelerin bir kısmını Belediyemiz imkânlarıyla bir kısmını merkezi hükümetimizin destekleriyle bir kısmını da hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle yaptık. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla Akçaabat’ımız ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.

Turizmden ulaşıma, eğitimden istihdama kadar hemen hemen her alanda ilçemizde reform niteliğindeki işlerle ilçemizi geliştirdik, daha da geliştirme gayretindeyiz. 2019 yılında göreve gelirken söz verdiğimiz işlerin bir kısmını sizlerin de destekleriyle hayata geçirdik, bir kısmının inşaatları sürerken bir kısmının da proje yapım çalışmaları devam etmektedir.

Bugüne kadar Akçaabat’ımızda yaptığımız işleri, hayata geçirdiğimiz projelerimizi tek tek anlatmaya kalksak çok fazla zamanınızı alacağız. Ancak genel olarak Akçaabat’ımızın değerine değer katacak şehrin içerisinde yaptığımız işlerimizden başlıklar halinde sizlere bahsetmek istiyorum.

Akçaabat’ımızın incisi Sahil Parkı’mızda yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Sahilimizi dipten başa yeniliyoruz. İlk etapta sulama, aydınlatma, güvenlik ve sert zeminlerde iyileştirmeler yaptık. Sahilimizin yaz-kış canlı olması için doğalgaz altyapısını paydaş kurumumuzla birlikte gerçekleştirdik. Çocuk oyun parkı, kuru havuz ve halkın hizmetinde sunacağımız otopark alanlarını yapıyoruz. Sahil yenileme işinde ilk etap çalışmalarımızda sona yaklaştık.

Atatürk Bulvarını revize ederek trafik ve yaya kullanımı açısından daha fonksiyonel hale getiriyoruz. Burada Belediyemizin önünden başlayarak Merkez İlkokulu önüne kadar kaldırımları genişlettik. Otobüs ve yolcu dolmuşlarının rahatça yolcu alabilmeleri için cepler yaptık. Bu güzergahta peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Trafik akışının daha sağlıklı olması için gerçekleştirdiğimiz Atatürk Bulvarı yenileme işimiz Hamam Çimeni Çarşısına kadar etap etap devam edecek.

Hamam Deresi’ni DSİ İle birlikte ıslah ettik. Burada kavşak düzenlemesi yapıyoruz. Yine Hamam Deresi üzerinde bulunan meyve-sebze pazarcı esnafı için uygun bir alan oluşturma gayretindeyiz.

Turizmin can damarı olacak olan Akçaabat’ımıza gelen yerli ve yabancı turistleri şehrimizde daha çok misafir edebilmek adına eski tekel binamızı 4 yıldızlı bir otele dönüştürdük. İhale ile 29 yıllığına kiralanan eski tekel binası  107 oda, 300 yatak kapasiteli ve en az dört yıldızlı otel olarak şehrimizin turizmine önemli katkı sağlayacak. Otel, İlçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin merkezdeki konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca otel açılmasıyla birlikte şehrin istihdamına ve ekonomisine de önemli katkı sağlayacak.

Akçaabat Çarşı Bölgesini turizme kazandırmak için İstiklal Caddesi  trafiğe kapatılarak açık bir çarşı haline getirdik. Bu cadde adeta açık bir AVM haline geldi. İstiklal Caddesi’nin gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel oldu.  İstiklal Caddesi’nde binaların ve dükkânların dış cepheleri iyileştirildi; dükkân tabelaları ve caddenin zemini yenilendi; cadde, boydan boya aydınlatma aksesuarlarıyla donatıldı.  Akçaabat Belediyesince yeni bir siluet kazandırılıp açık çarşı haline getirilen İstiklal Caddesi, caddedeki esnafların da talebi doğrultusunda taşıt trafiğinden arındırılarak yayalaştırıldı. Bu sayede trafiğe kapatılan İstiklal Caddesi’nin yayalarla daha çok buluşması sağlandı.

 

Hepinizin malumu ilçemizi için büyük bir sorun olan doğalgaz meselesi var. Göreve Geldiğimizde doğalgaz sadece Söğütlü ve Yıldızlı Mahallelerimizde vardı. Şimdi ise Yaylacık, Sarıtaş, Dürbinar, Ortamahalle, Nefsipulathane, Çolaklı ve Yenimahalle’ye kadar ilerledi; Kavaklı Deresine kadar doğalgaz hattı ulaştı. Göreve geldiğimizde 4 bin civarı doğalgaz abonesi varken şu anda abone sayısı 25 bin civarı. Yani doğalgaz abone sayısını, pandemiye, doğal afetlere ve ekonomik sorunlara rağmen tam altı kat arttırdık.

 

Akçaabat’ımız için yapacağımız daha çok işimiz var.

Omuz omuza birlik içerisinde memleketimiz için Ülkemizi yüksek refaha kavuşturmak için atacağımız daha çok adımlarımız var. İnançla, güvenle ve gönlümüzdeki hizmet aşkıyla her daim hep beraber daha ileriye diyerek tekraren Milliyetçi Hareket Partisi Akçaabat İlçe Başkanlığı Kongresinin hayırlara vesile olmasını dileyerek, bugüne kadar görev yapan tüm ilçe başkanlarına teşekkür ediyor, yeni seçilecek olanlara da görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum
Haberler