Bak "Çekincelerimiz Var"

Bak "Çekincelerimiz Var"

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, endişelerini ve çekincelerini dile getirerek, planlamanın iyi yapılması gerektiğini söyledi.

Akçaabat Belediyesi’nin ilçemizin Trabzon’a doğru olan sahil kesiminde yapımına başladığı yürüyüş ve bisiklet yoluyla ilgili endişeler bir kez daha dile getirildi. Konuyla ilgili olarak birer basın açıklaması yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Mustafa Bak, endişelerini ve çekincelerini dile getirerek, planlamanın iyi yapılması gerektiğini söyledi.

Bak’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

Akçaabat Belediyesi'nin şehir merkezinden başlayarak Yıldızlı mahallesi sonuna kadar olan deniz sahilinde yapımına başladığı kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yolu projesi ilçemiz için bizlerinde uzun yıllardan beri ısrarla yapılması ve ilçemize kazandırılması konusunda taleplerimiz olmuştur.

Bizler bugüne kadar Akçaabat için yapılacak olan her türlü hizmete destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Ancak bu yürüyüş ve bisiklet yolu projesiyle ilgili olarak halkımızın da bizim de bazı kuşkularımız vardır. Zaten daha önceki yıllarda plansızca yapılan dolgu alanlarıyla birlikte Akçaabat sahilinin birçoğu yok olmuş, tahkimatsız şekilde yapılan bu dolgular ile hem kıyı balıkçılığı yok olmuş hem de insanlarımızın denizle ilişiği kesilmiştir.

Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim'in birkaç gün önce basına verdiği bir demeçte, ‘Belli yerlerde taşıt izleri de olacak ancak büyük araçların girebileceği şekilde olmayacak’ açıklamasıyla burada araçlar içinde bir yol planlandığı ortaya çıkmıştır. Buradaki sahile zaten mevcut haliyle belli yerlerden dikey olarak ulaşılabilmektedir, aynı şekilde yeni dikey yollarla projenin desteklenmesi daha doğru olacaktır. Eğer Yaylacık'tan Yıldızlıya kadar ayrıca bir araç yolu da düşünülüyorsa bu projenin özüne aykırı bir durumdur. Bir yanda araç yolu bir yanda da egzoz gazları arasında bir yürüyüş yolu nasıl olacaktır?

Ayrıca bu yol ilerleyen zamanlarda mevcut trafik sorunlarından dolayı birçok insanımızın ve özellikle de dolmuşların kullanacağı bir yol haline gelecektir ki, aslında esas amaç bu projeyle birlikte bir taşıt yolu mu amaçlanıyor? sorusunu akıllara getirmektedir. Bu daha önce bizlere asla olmayacak diye söylenen sahil yolu projesinin yeni bir versiyonu mu! bu konuda ciddi endişelerimiz vardır. Bizler bu alanda yapılacak olan plaj, bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin söylenildiği şekilde yapılmasını elbette destekliyoruz, ancak elimizde avucumuzda kalan son sahilinde tekrar yok olmasına ve bu projenin amacı dışında yapılmasına asla müsaade etmeyeceğimizi ve takipçisi olacağımızı halkımızın bilmesini istiyorum.

Bu haber toplam 4497 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum