Akif Anıldı

Akif Anıldı

Akçaabat Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 85. Yıldönümünde Erol Günaydın Sanat Merkezinde ‘Mehmet Akif Ersoy’u Tanımak’ adlı konferans düzenlendi.

MEHMET AKİF ERSOY 85. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Akçaabat Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy,  ölümünün 85. Yıldönümünde Erol Günaydın Sanat Merkezinde ‘Mehmet Akif Ersoy’u Tanımak’ adlı konferans düzenlendi.

Konferansa, Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  İlçe Jandarma Komutanı Barış Kesici, Sebat Spor Kulüp Başkanı Cemil Kalkışım, Belediye Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferansa, Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Ungan konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Suat Ungan, konferansta Mehmet Akif Ersoy’un zorluklarla dolu hayatını, okul yıllarını, milli mücadele için üstlendiği rolü ve İstiklal Marşı’nı yazdığı şartları anlattı. ‘Geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez.’ düsturu ile gençlerle bilgi paylaşımında bulunan Prof. Dr. Suat Ungan, “Üzerinde yaşadığımız vatan hepimizin. Tüm gücümüzle geçmişimize, bu günümüze ve geleceğimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Program sonunda düşüncelerini dile getiren Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez,  Prof. Dr. Suat Ungan’a Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile ilgili ufuk açan bilgiler paylaştığı için teşekkür etti.  Geleceğin gençlere emanet olduğunun altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ise “Öğrenmenin zamanı da yeri de olmaz. Hepimiz her an yeni şeyler öğreniyoruz. Bugün de İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bilinmeyenlerini hep birlikte değerli hocamız Prof. Dr. Suat Ungan’dan öğrendik. Geçmişi örnek alarak geleceğimizi şekillendireceğiz. Mukaddes emanetimiz olan vatanımızı bizler sizlere, sizler de gelecek nesillere emanet edeceğiz. Bunun için evvela çok okumalıyız ve çok çalışmalıyız. Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 85. Yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Hocamıza kıymetli bilgilerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardında Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Prof. Dr. Suat Ungan’ plaket takdim ettiler.

akcaabat-belediyesi-mehmet-akif-ersoy.jpg

mehmet-akif-anlatildi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.