Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi'nden Ücretsiz Kurslar

Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi'nden Ücretsiz Kurslar

Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi'nden Ücretsiz Kurslar

Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi’nce Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında “Kurslarımızla Köylerdeyiz' adlı yeni bir proje başlattı. Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlara yönelik bahçecilik, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, tarım makineleri bakımı, arıcılık gibi çok sayıda kurs programı hazırlandı.

 

Konuyla ilgili Akçaabat Halk Eğitimi Merkezi’nce hazırlanan “Kurslarımızla Köylerdeyiz” projesi kapsamında, bahçecilik, Meyvecilik, hayvan yetiştiriciliği, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, Trabzon hurması yetiştiriciliği gibi pek çok kursun ücretsiz düzenleneceği belirtildi.

 

KURSLAR VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada ‘Kurslarımızla Köylerdeyiz’ tanıtım toplantısında vatandaşları kurslara katılmaya ve son gelişmeler ışığında bilgilerini tazelemeye davet ediyorum” dedi.  Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı halk eğitimi merkezi müdürlüklerinde açılan genel, mesleki ve teknik kurslar köylere, vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz. Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlarımıza yönelik; bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, kümes hayvanı yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budamacılığı, tarım makinaları bakımı, peynir üretimi gibi 380’e yakın kurs programı hazırlandı.”

AMAÇ İSTİHDAMI ARTTIRMAK

Hayat boyu öğrenme alanındaki nihaî hedefin, öğrenim ve yaş seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini erişimlerini artırmak olduğunu belirten Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ise ‘’995 halk eğitimi merkezinde 73 alanda toplam 3 bin 627 kurs çeşidi ile vatandaşların hayatına dokunduk. Mevcut programların 380’inin köylerdeki vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Köyde yaşayan vatandaşlarımız ilçe merkezine günlük gelip giderek kursları düzenli takip etme imkânı bulamayabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak çoğunlukla uygulamalı eğitim de içeren kurslarımızı köydeki vatandaşlarımızın ayağına götürme kararı aldık” diye konuştu.

akcaabat-halk-egitim-merkezi-kurslari.jpg

Bu haber toplam 6435 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum