AGD'den Kudüs Gecesi

AGD'den Kudüs Gecesi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 8 Kasım Çarşamba günü Trabzon’da Kudüs Gecesi organize edilecek.

 

AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımı ile Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek program saat 19.00’da başlayacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AGD Akçaabat İlçe Temsilcisi Ömer Kantarcı, şunları söyledi:

“Yaklaşık bir aydır Filistin-Gazze’de dünyanın gözü önünde Siyonist işgalci İsrail devletinin zulmü devam ediyor. HAMAS’ın destanlaşan direnişini de medyadan takip ediyoruz. Filistin direnişine destek, siyonist zulme engel olmanın hem insanlık hem de dini bir gereklilik olduğunun bilincindeyiz. Kudüs’ün inancımızın kutsal gördüğü üç mescidinden birine Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapması, binlerce masum bebeğin ve insanların hunharca şehit edilmesi, bölgeyi dört yüz yıl yöneten bir ecdadın torunları olarak bizleri çok bu konuda ciddi adımlar atmaya sevk etmektedir. 

Bu zulüm ve soykırıma Anadolu Gençlik Derneği (AGD) olarak ülke genelinde ve yerelde yaptığımız miting ve eylemlerle, farkındalık çalışmalarıyla karşı çıktık. Müslüman devletlerin bu zulme karşı adım atmaya zorlamanın biraz da toplumların/STK’ların yaptığı eylemlere bağlı olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın katılımıyla 8 Kasım Çarşamba akşamı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz Kudüs Gecesi’ne tüm Akçaabatlı ve Trabzonlu hemşerilerimizi davet ediyoruz. AGD Trabzon şubesinin düzenlediği ve saat 19.00’da başlayacak olan programda Kur’an tilaveti, şiir dinletileri, ezgiler, canlı bağlantılar ve oratoryo gösterisi yer alacak. 

Her mümin konumuna göre yapabildiği ölçüde zulme tepki verirse, İslam devletleri başkanlarının da bir araya gelip ümmet bilinci ile hareket edeceğine inanıyor, bu vesileyle merhum Erbakan hocamızın yıllar yılı anlattığı İslam Birliği’nin ne denli gerekli olduğunu hatırlatıyoruz. 

Şehit olanlara rahmet, mücahitlere muvaffakiyetler diliyor, tüm hemşerilerimizi bu anlamlı geceye davet ediyoruz.

kuduz-gecesi-trabzon.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Haberler