Afad İnşaatında İnceleme

Afad İnşaatında İnceleme

“Akçaabat şantiye alanına dönüşecek” sözünü veren Altıntepe’den Afad İnşaatında İnceleme

“Akçaabat şantiye alanına dönüşecek” sözünü veren Altıntepe’den


AFAD’A YERİNDE İNCELEME

İhalesi Ocak ayında yapılarak inşaat çalışmalarına başlanan AFAD (Afet ve Acil Durum) Koordinasyon Merkezi’nin yapımına ilçemiz Yıldızlı Mahallesi’nde süratle devam ediliyor. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nün bütün birimleriyle birlikte Akçaabat ilçesinde toplanacağı yapım işi bir buçuk yıl içerisinde tamamlanacak.

Altıntepe yerinde inceledi
Devam eden inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere şantiye alanına bugün bir ziyaret gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Çalışmalar son sürat
Yıldızlı Mahallemizde 37 dönüm alan üzerine inşa edilen Trabzon İl AFAD Müdürlüğü binasının hızla devam eden yapım çalışmalarında herhangi bir aksaklık yaşanmadığını, inşaatın son sürat devam ettiğini dile getiren şantiye yetkilileri, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kompleks bir yapı olacak
AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, kısa süre önce gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüştüklerini hatırlatarak, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürütmekte olan Trabzon İl AFAD Müdürlüğü’nün geçici binasından en kısa zamanda, Yıldızlı TOKİ konutlarının bulunduğu alana bitişik kendine ait olan binada hizmet verecek olmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Bakanlık’ın devam eden çalışmalara desteğinin tam olduğuna işaret eden İlçe Başkanı Altıntepe, AFAD’a ait alan üzerinde İl Müdürlüğü binasının yanı sıra çok daha kompleks hizmet birimlerinin de yer alacağını söyledi.

Hizmetin mimarlarına teşekkür
Altıntepe, AFAD Yönetim Merkezi’nin önemli bir merkez olarak bulunacağı yerleşkenin arama-kurtarma çalışmalarında Müdahale Hizmetleri, Depo, Afet Eğitim Merkezi, Eğitim Alanı ve daha fazlasına sahip olacağını belirterek bir kez daha hizmetin mimarları olarak gördüğü İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Trabzon Milletvekillerine teşekkür ederek Akçaabat halkının yapılan bu kıymetli eserin kıymetini bildiğini vurguladı.

akcaabat-ak-parti-ilce-baskani-afad.jpg

akcaabat-ak-parti-ilce-baskani-afad-1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.